GIPUZKOA ITZULTZAILEAK

Gipuzkoa Itzultzaileak

Gipuzkoa-ko Itzultzaileak

Gipuzkoan dauzkagu (izapide ofizialeko edozein motatarako) zin egindako eta 150 hizkuntza baino gehiagotan ez zin egindako itzultzaileak. Itzulpen tekniko, ekonomikoak, itzulpen juridikoak, jatetxeetarako eta sektore elikadurarako finantzariak, mediku, farmazeutikoak, kimika, informatikoak, teknologikoak eskaintzen dugu, enpresarenak, telekomunikazioetako eta software-lokalizazioko. Publizitate-testu, zientifikoko web-orrietako itzultzaileekin, literario, kontatzen dugu higiezinenak ere eta sektoreetarako: turistikoa (hotelak, aisia establezimenduak, kirolak, etab.), kultural (museoak, antzokiak, ikuskizunak, etab.), eraikuntzako, hezigarri (liburuak, doktorego-tesiak, etab.), instituzional, modako eta ehungintzako eta BESTE ESPEZIALITATE-MOTA bat. 

Halaber itzultzen ditugu txostenak, idazteak, katalogoak, merkataritza-testuak, erabilera-instrukzioak, erabiltzaile-eskuliburuak, egunkariak, aldizkariak, dokumentu ofizialak, testu orokorrak eta BESTE TESTU-MOTA bat.

Itzultzaile profesionalak behar baditu Gipuzkoan. BIDAL EZAZU POSTA ELEKTRONIKO BAT! clients@1globaltranslators.com-etara. Lehenbailehen erantzungo diogu.

Hiria Gipuzkoa-n eta probintzian gure itzultzaileak eta prezioak

1Global Translators kontatzen dugu Gipuzkoa-ko itzultzaile oso kalifikatutako eta espezialitate desberdinetarako nazionalitate desberdinetako natiboko talde zabalarekin: abokatuak, ekonomista, informatikoak, ingeniariak, mediku, farmazeutikoak, kazetariak, geografoak, historialariak eta beste ezaguera-area batzuei buruzko adituak. Gure agentziak itzultzaile espezializatu onena aukeratuko du zuk behar duzun arean.

Itzulpenak eskaintzen ditugu eta ingeleseko, espainiakoa, frantziakoa, alemana, italiarra, euskal portuges, errumaniarra, bulgariera, poloniarra, eslovakiera, txekiar, nederlandarra, nederlandera, suediarra, daniarra, norvegiera, gaztelaua, susu-a, yulá-a, dogón-a eta Europako beste hizkuntza batzuk. Itzultzaileekin kontatzen dugu ere eta arabiera, txinatarra, urdu, japoniarra, hindia, bengalera eta Asiako beste hizkuntza batzuk, horrela bezala eta fula, wólof-a, soninkera, mandinga, hausa, jorubera, songhay-a, igbo-a, yulá-a, kitxua eta Afrikako gainerako hizkuntzak eta gainerako mundua. BESTE HIZKUNTZA batzuk Ikustea.  

Gure ISO-a 9001 kalitateko arauak ezagututa itzulpenetarako Kalitatearen Kudeaketa Sistema eta 15038tan ELKARTZEN DU bermatzen da zorroztasuna eta zehaztasuna.

Gure itzulpenen prezioak oso lehiakorrak dira eta deskontu garrantzitsuak errepikapenagatik eta bolumenagatik gainean praktikatzen ditugu. Itzultzaile merkeak behar baditu Araban, eska iezaguzu informazioa gure itzulpen modalitate low-costaren gainean.     

Eta presako itzulpenak behar baditu Gipuzkoan, zerbitzu hau eskain diezaiokegu ere. 

Gipuzkoa-ko gure interpretatzaileak eta prezioak

Gipuzkoa-ko interpretazio zerbitzua (ahozko itzulpena) eskaintzen dugu ere bere 3 modalitateetan:

Gehiago irakurtzea…

Itzultzaile-zerbitzuak eta Gipuzkoa-ko interpretatzaileek behar badu:

Gure ordutegia 19:00-etarako 9:00-etako ostiraletarako astelehenetako da.

Gure interpretatzaileekiko gogobetetako bezero asko eta Gipuzkoa-ko itzultzaile profesionalak

Gure itzulpeneko sektoreko 19 urteren eta interpretazioaren ondoren asetzerik handiena gure bezeroen fideltasuna da: IKUS ITZAZU interpretatzaileetako eta Gipuzkoa itzultzaileetako gure zerbitzuko, baita ere bere iritzietako BEZERO BATZUK.

Haztea eta globalizatutako merkatu oso lehiakorrean finkatzea kalitatean eta epeetan elkartutako zorroztasuna gure prezioetara baimendu dute. Bezeroarentzako gure arreta ere, konfidentzialtasuna, presako itzulpenik eta proiektu espezializatu handiko kudeaketa egotekotan azkartasuna, haietako interdiziplinazko norbait. Bezeroarengana egokitzea, erabilgarritasuna eta Gipuzkoa-ko interpretazioen kasuan (kabinako edo beste tipo bateko) hurbiltasuneko edo zin egindako presako itzulpeneko zerbitzua gehitu behar zaizkion.

Itzultzaile espezializatuko gure agentziaren kalitatea eta interpretatzaileak

Gure itzulpenetarako eta ISO-a 9001 kalitateko arauak ezagututa interpretazioetarako Kalitatearen Kudeaketa Sistema eta 15038tan ELKARTZEN DU bermatzen da zehaztasuna, zorroztasuna eta testura edo jatorrizko bertsiora fideltasuna.

Zerbitzu bikaina bermatzearen gure mekanismo bat hurrengoak dira:

  • Gure itzultzaile guztiak norako natiboak dira.
  • Itzulpeneko mota bakoitzerako itzultzaile on eta azkarreko aukeraketa zorrotza, gaien eta itzulpen-modalitatearen arabera.
  • Terminologiako eta kontuko gaiari buruzko dokumentazioko ikerketa egokituta.
  • Kalitate-kontrol desberdinak: berrikusteak eta profesional desberdinek burututako frogaketak.
  • Gure itzulpenen errealizaziorako prozedura zorrotzak, interpretazioak eta beste zerbitzu batzuk (departamentu guztien funtzionamendurako bezala horrela).  
  • Glosario-erabilera eta itzulpen-erremintak (lagundutako itzulpenprogramak, etab.)

Gure Kalitatearen Kudeaketa Sistemaren gaineko informazio gehiago.

Hiria Gipuzkoa-ko itzultzaile onak edo probintzia behar badu:

Itzultzaile-zerbitzua Gipuzkoa-ko probintzian eskaintzen dugun udalak

    KONTSULTA EDO DOAKO AURREKONTUKO ESKAERA:

    Gure itzultzaile-agentziak Gipuzkoa-n gehiago bihurtzen dituen konbinazio linguistikoak

    Konbinazio linguistiko Gipuzkoa-ko probintzian eskatuenak hurrengoak dira: espainiarraren itzulpenak, gaztelaniarako ingelesaren, ingelesa alemanari eta gaztelaniarako alemanari, baita ere italierarako espainieraren espainiera, italierako gaztelaniara, Espainiakoa txinatarretara eta txinatarretara gaztelaniara. Badugu Gipuzkoa frantseserako gaztelaniaren itzultzaileko zerbitzuen eskari nabarmena ere, frantseseko Espainiakoa, gaztelaua Portugalekotara eta Portugalekotara espainiera, espainiera, gaztelau errusierararentzako arabieraren arabierarentzako gaztelaniaren itzultzaile profesionaleko bezala horrela, Errusiakoa Espainiakoa, gaztelaua errumaniarretara eta errumaniarretara Espainiakoa.

    Halaber, eskaintzen dugu gaztelaniaren beste konbinazio linguistiko batzuk eta aipaturiko hizkuntzara, ingeleseko eta hizkuntza horretara eta eta Europako beste hizkuntza batzuk, nederlandera bezala, nederlandarra, katalan / valentziar, suediarra, euskaldun / euskara, galiziarra, daniera, poloniarra, bulgariera, txekiarra, norvegiera, greziarra, eslovakiar, estoniar, lituaniar eta hungariar. Gipuzkoa itzultzaileetako zerbitzurako eta ukrainera, bielorrusiarra, letoniera, eslovakiar, serbiarra, kanuri-kanembu-a, luo-a, acoli-a, maltera, moldaviarra, georgiarra eta albanierak aukeretan gehiago epeko pixka bat behar izango dugula kontuan hartzea erabakitzen du itzulpena tramitatzeko, dagoelako beste konbinazio batzuetan baino itzultzaile profesional gutxiago linguistikoak. 

    Gure zerbitzua jartzen dugu bere antolamendura ere Gipuzkoa-ko itzultzaile profesionaleko eta txinera, txinera kantonera, arabiarra, hindia, urdua, kanuri-kanembu-a, luo, paxtuarra, acoli-a, persiera eta Asiako beste hizkuntza batzuk, horrela bezala eta amazig-eko eta berbere beste hizkuntza, hausa, fulani-a, bidali nuen, tuarega, amhárico-a eta mundu guztiko 150 hizkuntza baino gehiago. Jorubera bezala hizkuntza oso ez hain komun batzuetarako, songhay-etarako, igbo-etarako, lingala-etarako, swahilirako edo gujaraterarako, maiz pasatu behar izango dugu, itzultzaile natiborik ezagatiko gaztelau dakiten hizkuntza zubi bezala ingelesagatik.

    Gipuzkoa-ko itzultzaile on eta merkeko gure bulegotik egindako itzulpen lagina

    Guipuzkoa-ko probintziatik inportatutako produktu nagusiak dira altzairua, makineria, ibilgailuak, elikagaiak, ongarriak eta metalak, hurrengo taulam estima daitekeen bezala.

    Guipuzkoa-ren inportazio nagusiak

    (milioika pezeta)

     1990199119921994
    Altzairuak2.0582.5344.0078.296
    Ongarriak2.6053.2293.0031.938
    Makineria8441.0452.551 
    Ibilgailuak7521.0552.4344.844
    Elikagaiak4239261.724 
    Zerealak2.3521.6421.7051.263
    Ehun sintetikoak5698051.523 

    Produktuak petrolioa refinadosdel-a

    610901   
    Kobrea2424371.275238
    Papera5817931.2282.655
            

    Produktuengatiko inportazio gipuzkoarrak

    (milioika pezeta)

     1990199119921993199419951996
    Lehen mailako produktuak9.85310.83513.21614.21016.4684.14030406
    Elikagaiak eta animalia bizidunak3.3352.7993.1432.2063.119865954
    Edariak eta tabakoa157200242245681.9262.410
    Lehengai ez jangarriak4.1075.0035.8015.4387.4387.2299.233
    Erregai mineralak, lubrifikatzaileak1.2722.1143.5465.8194.0345.1336.887
    Olioak eta koipeak9827194845021.8092.6231.695
    Produktu manufakturatuak43.49252.95667.36989.74999.225  
    Erlazionatutako produktu kimikoak6.6489.27711.2019.70412.13110.40310.413
    Produktu arin industrialak8.90610.49219.20628.52728.085  
    Makineria, hardwarea eta garraio-taldeak|ekipamenduak16.84519.60131.34845.02351.56452.36554.378
    Hainbat produktu2.1032.4395.5606.4956.766  
    Ez sailkatutako produktuak8.99063.79180.585103.959115.693  

    I.1.7 grafikoa. Categorías(1996-egatiko Gipuzkoako inportazioen konposizioa)

     

    Gipuzkoako nagusi|printzipal hornitzaileak dira Frantzia, Alemania, Erresuma Batua, Italia, Txina, Estatu Batuak, Portugal, Holanda, India eta Errusia. Japonia, Polonia, Suedia, Norvegia, Txekia, Eslovakia, Errumania, Bulgaria, Ukraina, Bielorusia eta árabes.

    En herriak aipaturiko probintziarako beste esportatzaile batzuk dira datozen urteetan Guipuzkoa-ko probintziak jarraituko du atzerriko produktuko bolumen nabarmena segur aski lortuz. Inportazioen barruan, teknologia-inportazioari eta softwareari buruzko aipamen berezia egin behar da, honen garrantzia probintziaren modernizaziorako emanda.

    Azken urteetan teknologia-transferentzia akordioetako kopuru ona itxi da. 1993ko sei lehen hilabeteetan 185 teknologia inportazio kontratu, 385 milioi pezetako balioagatikonartu ziren, kontratu-kopuruaren handiagotze bat aurreko urteko aldi berari buruz uste duen, baina 35%.

    Las bateko beren erabateko balioaren jaistea teknologia-inportazioak erdiratzen dute batez ere energia, kimikoaren, telekomunikazioen alorretan, makineria, elektronikoan, metalurgian eta produktu farmazeutikoetan. Teknologiako herri hornitzaile nagusiak dira Alemaniako, Frantziako, Amerikako, Ingalaterrako, suitzar, Belgikako, daniar eta japoniarrak.

    Sektore inportatzaile handienak dira etxetresna elektrikoetako, elektronikoa, elikagarria eta edarietako, eraikuntzako, makineriako (bereziki makina-erremintetako) eta taldeetako, automobilgintzako metalurgikoa, igogailu-industria eta, paper, farmazeutikoko, kable-fabrikazioko eskailera metalikoak, sorgailuak eta beste talde batzuk eléctricos.

    Las zonak gehiago axola dute dira Donostia, Irun, Errenteria/Rentería, Eibar, Zarautz, Hernani, Tolosa, Oiartzun, Azpeitia, Mondragón/Arrasatea, Lasarte, Olaberria, Elgoibar, Urnieta eta Bergara.

    Guipuzkoa-ko hirugarren sektorearen bilakaera

    Ekonomia-hazkundeak bide eman dio Gipuzkoako probintzian, turismo-sektoreetan eta hoteletan, zaharberritzean bereziki, higiezinen zerbitzu-sektore, finantzarioaren garapen nabarmenari, handizkako eta xehekako merkataritza-banaketari, ingeniaritzari, legezko zerbitzuak (merkataritza, zibila, penala eta administratiboa zerga-zuzenbidearen gainean, laboral, bereziki), enpresetarako zerbitzuak (kontu-ikuskaritza-kontulari, enpresa-aholkularitza, publizitate), osasunerakoak (abegitsuak|ospitalearenak, osasun-medikuak), kulturalak (museoak, antzokiak, etab.), informatikoak eta telekomunikazioetako, hezigarri eta unibertsitateko, kongresuetako eta ekitaldietako antolaketako eta beste tipo baten.

    Turismoaren, San Sebastián/Donostia-n, Zarauz-en, Fuenterrabía/Hondarribia-n, Eibarren, Beasain-en, Oñate/Oñati-n, Azpeitia-n, Tolosan bereziki hazkundeak, Zumaya-k, Deva, Guetaria eta Motrico/Mutrikua nabarmentzen ditu.

    Konferentzietarako, azoketarako, ekitaldietarako, judizioetarako, negozio-bileretarako, etab. interpretazioen, film-bikoizketaren eta dokumentalen gainean bezala horrela, azpititulazioa ikus-entzunezkoa, zinta-transkripzioa eta audioak, itzulpen-berrikustea, maquetación-a eta beste zerbitzu batzuk linguistikoak, baita ere formatuen gainean zeinarekin lan egiten dugu (Word, Excel, Access datu-baseetarako, Powerpoint aurkezpenetarako, html-a, xml-a, WordPress webetarako, etab.).

    POSTA ELEKTRONIKOA: clients@1globaltranslators.com

    Harremanetan jartzea: Gipuzkoa-ko gure itzultzaile enpresaren departamentuak

    Desiratzen badu, idatz diezaguke: 

    Guretzat lan egin nahi badu, jada izan zaitez Gipuzkoa-ko itzultzaile freelance bezala edo gure departamenturen batean kontratatutako profesional bezala. Itzultzaile profesionalak behar ditugu batez ere eta ingeles britainiarraren, txinera, poloniar, txekiarra, eslovakiarra, errusiera, ukrainar, arabiarra, Italiako aleman, nederlandarra, Frantziako eta errumaniar. Itzultzaile natibo ongi etorriak dira ere eta ingeles amerikarrari, nederlandera, galiziarra, japoniarra, euskara, hindia, suediarra, daniar, norvegiar, finlandiar, bulgariar, bielorrusiar eta moldaviar. Neurri txikiagoan behar dugu itzultzaile oneko Australiako, Kataluniako ingeleserako, valentziera, hungariar, estoniarra, letoniera, lituaniar, greziarra, urdu, bengalarra, paxtuera, persiarra, punjabera eta koreera.

    Espezialitateei dagokienez, batez ere dugu, software-Gipuzkoa, literarioetako itzultzaile teknikoen, telekomunikazioetako zientzialari, aeronautikoen, automobilgintzaren, elektronikaren eta ingeniaritzaren beharra. Etxetresna elektrikoetarako erabilerari buruzko eskuliburuetako natiboak diren itzultzaileetako, makinetako eta taldeetako (bereziki ehun-makineria, plastikorako makineria, makina-erreminta, makineria kimiko eta farmazeutiko), eta itzultzaile low-costeko ere Gipuzkoan ontzi-trenbide-ehun-gaien gainean, energia berriztagarrien, elektrizitatearen, abiazioaren gaineko testuetako, xehekako eta handizkako merkataritza-banaketako, aldizkariak eta egunkariak. Txikiagoa neurtuta egiten dute falta itzultzaileak profesionalak testuetarako teknologiaren gainean (bereziki informazio-teknologia), metalurgia, kimika (batez ere hidrokarburoak, petrokimika eta erregaiak), moda, energia nuklearra, energia termikoa, gasa, heziketa, bidaiak, osasuna, toxikologia, eraikuntza, nekazaritza, abeltzaintza, errezetak, jatetxe-gutunak, patenteak eta herri-lanetako proiektu lizitazioetarako, portuetarako, aireportuetarako eta azpiegiturarako baldintzen agiriak.

    Itzulpen profesionala Word formatuan, Excel-en, Access-en, Powerpoint-en, Html-en, WordPress-etan, pdfean, etab. eskatzeko, kabina-interpretazioa edo ondoz ondokoa konferentzietarako edo negozio-bileretarako loturako, film-bikoizketako eta dokumentaletako, ikus-entzunezko azpititulazioko, zintetako eta audioetako, itzulitako testu maquetación-eko, transkripzioko itzulpen-berrikustea edo beste zerbitzu linguistiko bat.

    Fakturazioko, ordainketetako eta kobratzeetako, diruzaintzako, bankuetako, kredituetako gai, seguruak, produktu finantzarioak, kontabilitatea, kontratuak eta beste gai batzuk legezko edo erlatibo administraziora eta finantzetara.

    Interesatu badago Gipuzkoan gure salmenta-agentea izatean edo publizitatearekiko erlazionatutako beste gai batzuetan, merkataritza-lanean, komunikazioan eta itzulpenen eta beste zerbitzu linguistiko batzuen (sare sozialak eta marketin digitala sartuz) marketinean.

    Gipuzkoaren hurbileko probintzietako itzultzaileak